Kharkiv Turu

UKRAYNA TURLARI

Kharkiv Turu

 • 1. Gün İstanbul >> Kharkiv

  20:30 gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında olursanız çıkış işlemlerinizi ve check-in tamamlayıp uçuş kapısına yönelmek için yeterli vaktiniz olacaktır. Perşembe gece 23:00 başlayacak keyifli 1,5 saatlik, kısa sayılabilecek bir uçuş ile Kharkiv'e ulaşacağız. Folo Travel transfer aracı sizi otelinize ulaştırmak üzere bekliyor olacak.  

   

  2. Gün 

  Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra rehberimiz otelde sizi şehir turuna götürmek üzere bekliyor olacak. Şehrin merkezinde çok büyük bir alanı kaplayan özgürlük meydanı ile turumuz başlayacak. Yapımı 1657 yılında tamamlanmış Dormition Katedrali ve onun kadar tarihi olan Uspensky  ve Pokrovsky katedrallerini görebilirsiniz. Meydana çok yakın olan Etnografya Müzesi ve Savaş Müzesinin yerlerini bir ertesi günü gezmeniz için rehberimiz bilgi verecek. Kharkiv eski başkent olması sebebi ile hemen her cadde ve parklarda çeşitli heykeller anıtlar göreceksiniz. Tarihi binaları, muhteşem parkları dışa doğru daire şeklinde genişleyen caddeleri troleybüs ve tramvayları ile sizi geçmişe götürecek... Dilerseniz akşam yemeği için rehberiniz  Parkın içinde yer alan Dağıstanlı et lokantasında ya da Gürcü mutfağına sahip Jonjoli'de rezervasyonunuzu yaptırabilir.

   

  3. Gün 

  Cumartesi günü müzeleri, şehri, mağazaları alışveriş merkezlerini gezerek geçirebilirsiniz. Uzun bir cumartesi gecesi için sabah oldukça geç uyanmak ya da öğleden sonra dinlenmek iyi olabilir çünkü 60 üzerinde fakültesi ile Kharkiv kenti geceleri cıvıl cıvıl ve eğlence mekanlarının ful dolu olduğu disko, bar ve gece kulüpleri ile ünlü bir kenttir. Akşam yemeği için eski bira fabrikası Staragorad  Biftek Restoran'da rehberiniz aracılığı ile yer ayırtabilirsiniz. Akerdeon ve keman eşliğinde şarkılarla ve garsonların şovu ile süper bir akşam yemeği sizi bekliyor.  Ardından geceye Misto, Panoroma veya Bolero da devam edebilir veya canlı müzik ve yerel biralarıyla meşhur Altbier da kendinizi dans pistinde bulabilirsiniz...

   

  4. Gün 

  Sakin bir pazar için rehberiniz sizi nehir kenarında yürüyüşe çıkartmak üzere öğleden sonra otelinizde olacak. Bavulunuzu resepsiyona bırakıp odanızı teslim ettikten sonra dilerseniz nehir kenarında barbekü yapan bir restoran ya da beş çayı ile gezinizi sonlandırabilirsiniz. Uçak saatine kadar vakit geçirmek üzere son akşamınız için rehberiniz size sakin bir restoran ya da bar tavsiye edebilir. Pazar gece yarısı transfer aracımız otelden havalimanına sizi götürmek üzere bekliyor olacak... Bir daha ki gezinizde buluşmak üzere, paka paka...(Hoşçakal)

 • Annunciation Katedrali

  Annunciation Katedrali

   

   

 • Ukrayna’nın en büyük ikinci kenti olan Kharkiv’de yaklaşık 1.5 milyon kişi yaşamaktadır.

  17. Yüzyılda kurulmuş olup Sovyetler Birliğinin ilk başkenti olmuştur.

  Kentte başta Karazin üniversitesi olmak üzere bir çok üniversite mevcuttur.

  Ayrıca sanayi bakımından oldukça gelişkin bir şehirdir.

  Kışları soğuk ve karlı ; yazları sıcak ve kuraktır.

  Ucuz olmasının yanı sıra gece hayatı bakımından oldukça hareketlidir.

  · Misafirlerin uçuşlardan en az 2 saat önce alanda bulunmaları gereklidir.

  · Turu satın alan misafirler yurt dışına çıkma şartlarını yerine getirmiş kabul edilir.

  · Turlara katılan misafirlerin yurt dışı seyahat sağlık sigortası tarafımızca yapılmaktadır.

  · Yurt dışına çıkacak misafirler yurt dışı çıkış harcını ödemek durumundadır.

  · Misafirler grup aktivitelerinin sağlıklı yapılması adına rehber programına uyum göstermek durumundadır.

  · Rehber gerekli gördüğü durumlarda programı değiştirme yetkisine sahiptir.

 • Ücrete dahil olan hizmetler:
  1. 4* Otelde Oda + Kahvaltı konaklama
  2. Havaalanı – otel – havaalanı transferleri.
  3. Türkçe rehberlik hizmeti (Yeminli Rusca tercüman)
  4. Tüm uçak biletleri ve havalimanı vergileri
  5. Şehir içi turda otobüs hizmeti

  Ücrete dahil olmayan hizmetler:
  1. Öğle ve Akşam Yemekleri 
  2. Müze Girişleri
  3. Kişisel Harcamalar
  4. Programda belirtilmeyen tüm hizmetler
  5. Yurtdışı çıkış harcı